Winn Dixie Ad

Thanks to Fiddledee! She has the post up. Some good deal this week. They are even having some good 50% sales.My plan is to use some of the Betty Crocker Fruit snack I have. Fruit Roll ups do not last long in my house!

Make-A-Meal Sale

Buy 1:
Spiral Sliced Ham for $2.97/lb
Get 4 Free:
Country Crock Deluxe Macaroni & Cheese
King’s Hawaiian Dinner Rolls
Breyer’s Ice Cream
2-Liter Coca-Cola product

BOGO’s

Nabisco Ritz Crackers (13.66 - 16 oz or 6 oz Crackerfuls): $3.99
$1/1 - 1/24 Smartsource
= $1.99 for 2
($.99/each - save 75%)

1/2 PRICE SALE

Del Monte Tomatoes (14.5 oz): $.74
$1/4 - 2/7 Redplum
= $1.96 for 4
($.49/each)

Dial Bar Soap (3 ct): $1.14
$.35/1 - 3/7 Redplum
= $.79

Emerald Nuts (11 oz mixed nuts, cashews, or almonds): $2.99
$1/1 - 3/14 Redplum
= $1.99

Emerald Peanuts (16 oz): $1.64
$1/1 - 3/14 Redplum
= $.64

New England (9-12 oz): $2.89
$1.50/1 - 3/21 Redplum
= $1.39

Pop-Secret Microwave Popcorn (3 ct): $1.64
$.50/2 - 2/21 Redplum
= $2.78 for 2
($1.39/each)

SALES

CANDY

Hershey’s Kisses, Eggs, or Miniatures (8-8.5 oz): $2.50
$2/3 - HERE
= $5.50 for 3
($1.83/each)

Lifesavers Jelly Beans: $1.99
$1/2 - HERE
= $2.98 for 2
($1.49/each)

Nestle Crunch or Butterfinger Nest Eggs (9.2 oz): $2.50
$1/2 - HERE
= $4.00 for 2
($2.00/each)

Starburst Jelly Beans: $1.99
$1/2 - 3/7 Redplum
= $2.98 for 2
($1.49/each)

FROZEN / REFRIGERATED

Bertolli Dinners (24 oz): $5.99
$1/1 - HERE
= $4.99

Del Monte Fruit Naturals (8 oz): $1.00
$1/3 - HERE (explorer) or HERE (firefox)
= $2.00 for 3
($.66/each)

Land O Lakes Butter (15 oz spreadable butter with canola oil or 16 oz): $1.99
$.50/2 sticks - HERE
$.50/1 spreadable - HERE
= $1.49 - $1.74/each

New York Texas Toast (Or rolls, or dip ‘n sticks, 10-16 oz): $3.00
$.50/1 - All You, Better Homes and Gardens, Good Housekeeping, Woman’s Day Magazines, February 2010
$.40/1 - 3/14 Smartsource
= $2.50 - $2.60

Sister Schubert’s Rolls (11-15 oz): $3.00
$1/1 - HERE
$.50/1 - HERE
= $2.00 - $2.50

GROCERY / PANTRY

Barilla Pasta (13.25 - 16 oz): $1.00
$.55/1 - 3/7 Smartsource
= $.45

Betty Crocker Fruit Flavored Snacks: $2.50
$.50/2 - HERE, HERE, and HERE
= $4.50 for 2
OR
** Save $4 instantly when you buy 4**
= $5.00 for 4
($1.25/each)

Del Monte Vegetables (14.5 - 15.25 oz): $1.00
$1/5 - 2/7 Redplum
= $4.00 for 5
($.80/each)

Hunt’s Manwich Sloppy Joe Sauce (15.5 - 16 oz): $1.00
$1/4 - 3/14 Smartsource
= $3.00 for 4
($.75/each)

Pasta Roni or Rice-A-Roni (3.8 - 7.2 oz): $1.00
$1/3 - 1/3 Redplum
= $2.00 for 3
($.66/each)

HEALTH / BEAUTY

Halls Cough Drops (30 ct): $1.00
$1/2 - 2/21 Smartsoure
= $1.00 for 2
($.50/each - save 79%)

MEAT

Chicken Thighs or Drumsticks: $.89/lb
Ground Beef: $1.49/lb
Split Chicken Breasts: $1.79/lb

Odom’s Tennessee Pride Breakfast Sausage (8 oz fully cooked, 12 oz patties, or 16 oz mild or hot roll): $2.50
$1/1 fully cooked - HERE
= $1.50

Good til Spring Deals

Birds Eye Voila! Skillet Meals (21-22 oz): $4.00
$1/1 - HERE
= $3.00

Bounce Dryer Sheets (100-120 count): $4.99
$.25/1 - 12/27 Proctor & Gamble
= $4.74

Chef Boyardee Pasta (15 oz can): $1.00
$1/5 - 1/10 Smartsource
= $4.00 for 5
($.80/each)

Chobani Greek Yogurt (6 oz): $1.25
B2G1 FREE - HERE
use with
$1/1 - 12/13 Smartsource
= $.50 for 3
($.16/each - using (1) B2G1 FREE + (2) $1/1 coupons)

Downy Liquid Fabric Softener (100-120 Bounce dryer sheets, or 41-51 oz): $4.99
$.50/1 - 12/27 Proctor & Gamble
= $4.49

Formula 409 Kitchen Spray (32 oz): $2.99
$1/1 - 1/17 Smartsource
= $1.99

Hunt’s Manwich Sloppy Joe Sauce (15.5 - 16 oz): $1.00
$1/3 any Hunt’s products - HERE
use with
B3G1 FREE - All You Magazine, January 2010
= $2.00 - $3.00 for 4
($.50 - $.75/each)

International Delight Flavored Creamer (32 oz): $3.00
$.55/1 - HERE
$1/2 - 11/8 Smartsource (expires 1/31)
= $2.45 - $2.50/each

Peter Pan Peanut Butter (12-16.3 oz): $2.00
$.50/2 - 1/10 Smartsource
use with
B2G1 FREE - All You Magazine, January 2010
= $1.16 - $1.75/each

Riceworks Snacks (5.5 oz, gluten-free): $2.50
$1/1 - HERE
= $1.50

Weight Watchers Smart Ones (4.9-6.6 oz): $2.00
B5G1 FREE: Buy 5 Smart Ones Get 1 Breakfast Item FREE - 1/10 Smartsource
= $10.00 for 6
($1.66/each)

Zatarain’s Rice mixes (6-8 oz): $1.50
$1/4 - 1/24 Redplum
= $5.00 for 4
($1.25/each)

Signature

join the conversation

*

CommentLuv badge